logotype

Zjazd Absolwentów 2023

         

        Tegoroczny Zjazd Absolwentów, z okazji 105 rocznicy istnienia Szkoły, odbył się  w sobotę 7 października br. (z dwuletnim opóźnieniem spowodowanym ogłoszoną pandemią).

        Część oficjalna rozpoczęła się o godzinie 10:50 złożeniem kwiatów przed pomnikiem dyrektora  Leona Starkiewicza a następnie przenieśliśmy się do auli. Na Zjazd zapisały się 243 osoby. Najstarszymi uczestnikami Zjazdu byli Koledzy, którzy swoje matury zdawali 1952 roku Najmłodszym uczestnikiem był Kolega , który w tym roku zdał Egzamin Dojrzałości , więc różnica wieku uczestników była niebagatelna bo 71 lat Bardzo nas cieszy, że licznie przybyły młode roczniki. Najliczniejszą grupę stanowiły  Koleżanki i Koledzy z roku 1995, przybyli w liczbie 27 osób.

       Było nam bardzo miło, że aktualni uczniowie "Trójki" przygotowali bogaty i naprawdę profesjonalny program artystyczny. Swoje wokalne umiejętności zaprezentowali dwie solistki. Były też popisy solo i w duetach na różnych instrumentach w tym: saksofon, flet, gitara, skrzypce, wiolonczele, fortepian. Młodzież zaprezentowała nam również efektowne występy taneczne. W małej sali gimnastycznej była przygotowana kawiarenka, z której można było w miłej atmosferze posiedzieć i powspominać stare dzieje. W jednej z sal na drugim piętrze eksponowane były stare podręczniki oraz albumy z ubiegłych lat i kronika harcerska obejmująca lata 1948-1979. Na korytarzu na sztalugach wystawiono fotografie z uroczystości studniówkowych z różnych lat.

      W trakcie uroczystości mieli okazję odebrać swoje dyplomy Złotych Matur Koleżanki i Koledzy, którzy nie zdołali tego zrobić w specjalnie dla nich przygotowanej uroczystości w kwietniu.

      Część oficjalną zakończył koleżeński obiad w restauracji Satyna, w którym uczestniczyło niestety tylko 46 osób.

Poniżej prezentujemy wybrane zdjęcia z naszej wspólnej uroczystości.